Historia Parafii



1. Parafia Matki Bożej Królowej Polski została erygowana dnia 1 września 1991 roku dekretem Księdza Biskupa diezecji Koszalińsko – Kołobrzeskiej Ignacego Jeża. Obszar Parafii został wydzielony z terenu parafii św. Jakuba Apostoła.

Pierwszym proboszczem został mianowany Ks. Andrzej Kita, który rozpoczął prace związane z organizacją nowo powstałej parafii. W kolejnych latach zakupiono działkę pod parafię, powstała plebania i kaplica (1993 r.), gdzie wierni gromadzili się na Eucharystię.

Od 1.07.1995 do 31.06.1996 proboszczem parafii był ks. Alojzy Kąkolewski.

1 lipca 1996 roku został ks. Dariusz Bartnicki, który przystąpił do budowy kościoła. 21.09.2002 J. E. Ks. Biskup Jan Bernard Szlaga dokonał uroczystej konsekracji świątyni parafialnej.

1 lipca 2003 roku proboszczem parafii został ks. Krzysztof Różański. 

01 lipca 2016 proboszczem parafii został ks. mgr Grzegorz Rybicki.


    2. Parafia posiada współpracowników w postaci Rady Ekonomicznej i           Rady Duszpasterskiej.

3. Na terenie parafii działa 8 Róż Żywego Różańca.
Grupy Żywego Różańca:

1. Róża MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI
2. Róża MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
3. Róża MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
4. Róża NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
5. Róża MATKI KOŚIOŁA
6. Róża ŚW. JÓZEFA
7. Róża ŚW. JOANNY BERETTY MOLII
8. Róża BŁ. JANA PAWŁA II 

Historia Parafii



1. Parafia Matki Bożej Królowej Polski została erygowana dnia 1 września 1991 roku dekretem Księdza Biskupa diezecji Koszalińsko – Kołobrzeskiej Ignacego Jeża. Obszar Parafii został wydzielony z terenu parafii św. Jakuba Apostoła.

Pierwszym proboszczem został mianowany Ks. Andrzej Kita, który rozpoczął prace związane z organizacją nowo powstałej parafii. W kolejnych latach zakupiono działkę pod parafię, powstała plebania i kaplica (1993 r.), gdzie wierni gromadzili się na Eucharystię.

Od 1.07.1995 do 31.06.1996 proboszczem parafii był ks. Alojzy Kąkolewski.

1 lipca 1996 roku został ks. Dariusz Bartnicki, który przystąpił do budowy kościoła. 21.09.2002 J. E. Ks. Biskup Jan Bernard Szlaga dokonał uroczystej konsekracji świątyni parafialnej.

1 lipca 2003 roku proboszczem parafii został ks. Krzysztof Różański. 

01 lipca 2016 proboszczem parafii został ks. mgr Grzegorz Rybicki.


    2. Parafia posiada współpracowników w postaci Rady Ekonomicznej i           Rady Duszpasterskiej.

3. Na terenie parafii działa 8 Róż Żywego Różańca.
Grupy Żywego Różańca:

1. Róża MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI
2. Róża MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
3. Róża MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
4. Róża NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
5. Róża MATKI KOŚIOŁA
6. Róża ŚW. JÓZEFA
7. Róża ŚW. JOANNY BERETTY MOLII
8. Róża BŁ. JANA PAWŁA II