Ogłoszenia Parafialne

  Człuchów, 19. 06. 2022 r.

 

 

XII Niedziela Zwykła.


 

 1. Za wszelkie ofiary i pomoc, za zaangażowanie w życie parafii – składam serdeczne Bóg zapłać.          

 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Zachęcam do   pisania próśb i podziękowań do MBNP.

 3. We wszystkie środy w godz. 19.00 – 20.00   adoracja Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale. 

 4. W czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, także Dzień Ojca. Żyjącym chcemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – łaskę nieba. 

 5. Odprawiamy Oktawę Bożego Ciała, czyli uroczyste procesje eucharystyczne dookoła kościoła. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 09.30. W czwartek na zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków.                                   

 6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. 

 7.  Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszą Świętą, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 

 8. W sobotę wspomnienie – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.                                

 9.   Biuro parafialne: środa, czwartek: 16.00 - 17.30. 

 10.  Zachęcam do zamawiania Mszy św., a złożone przy tej okazji ofiary są wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i rozumieniem ważności tej modlitwy.

 11.  Tygodnik Parafialny. [Historia i sens uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.]

 12.  Do odebrania dwutygodnik rodzin katolickich „W Rodzinie.” Zachęcam do zabrania i czytania.

 13.   Zacnym parafianom, solenizantom i jubilatom i wszystkim obecnym na nowy tydzień: Niech Bóg was błogosławi i strzeże, niech Bóg rozpromieni 

            oblicze swoje nad wami i obdarzy was radością i pokojem.