25.02.2024 r.

II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Za wszelkie ofiary i pomoc, za zaangażowanie w życie parafii – składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „ Ad gentes”.
3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pisania naszych próśb i podziękowań. Po Mszy św. adoracja Najświętszego
Sakramentu do 19.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
5. W pierwszy piątek miesiąca na godz. – 16.00 zapraszam dzieci i młodzież na spowiedź świętą z okazji pierwszego piątku miesiąca. Po Mszy św.
nabożeństwo Pierwszego Piątku z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i dziesiątką różańca.
6. Odwiedziny chorych:
- w pierwszy piątek – od godz. 09.00 - chorzy ks. proboszcz.
- w pierwszą sobotę – od godz.09.00 – chorzy ks. wikariusza.

7. W sobotę o godz. 17.00 - Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca – jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. - 9.00 - śpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej, a po Mszy św. o godz. 9.30 - zmiana tajemnic różańcowych.
9. W każdy Piątek Wielkiego Postu - o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa,zapraszamy dzieci – szczególnie pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych.
W niedzielę o godz. 16.00 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy
ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego.
10. Biuro parafialne: środa, czwartek – godz. 15.00 – 17.30.
11. Tygodnik Parafialny [ Moja Góra Tabor i nabożeństwa wielkopostne ].

12. Bardzo proszę o potwierdzenie rezerwacji mszy świętej - 14 dni przed ustaloną datą.
13. Zachęcam do zamawiania Mszy św., a złożone przy tej okazji ofiary są wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i rozumieniem ważności tej modlitw.
14. W środę na godz. 19.00 do salki katechetycznej zapraszam na spotkanie z ks. proboszczem młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
15. W sobotę na godz. 10.00 – zapraszam dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. W niedzielę 3 marca po mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi.
16.
Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski – winniśmy przestrzegać następujących przepisów postnych. Wierni, którzy ukończyli
14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku
i w Środę Popielcową. Natomiast wierni między 16. a 60. rokiem życia,oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do
zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki
w ciągu dnia (por. kan. 1251 KPK).

17. Zacnym parafianom, solenizantom i jubilatom i wszystkim obecnym na nowy tydzień: Niech Bóg was błogosławi i strzeże, niech rozpromieni
oblicze swoje nad wami i obdarzy was radością i pokojem.REKOLEKCJE   DLA   ZELATORÓW   ŻYWEGO   RÓŻAŃCA W dniach 8-10 marca br., w Pelplinie (w budynku Collegium Marianum) odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez Diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca. Początek ćwiczeń duchowych
w piątek o godz. 17.00.Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub SMS pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd liczy się
kolejność zgłoszeń. Zakwaterowanie będzie w pokojach kilkuosobowych.
Zapraszam.