Człuchów, 04. 06. 2023 r.

Niedziela Trójcy Najświętszej.

1. Za wszelkie ofiary i pomoc, za zaangażowanie w życie parafii – składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Taca z niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezji pelplińskiej. Za tydzień taca inwestycyjna w naszej parafii na dalsze prace.
3. Zbiórka do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do pisania naszych próśb i podziękowań. W godz. 18.45 – 19.45 - adoracja Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale.
5. W czwartek 16.06. - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Msze Święte: 7.30; 9.30; 17.00. Po mszy św. o 09.30 – Procesja Eucharystyczna. Zapraszam Panów do Baldachimu; do Figury Matki Bożej Fatimskiej; zachęcam do zabrania chorągwi; dziewczęta do sypania kwiatów. Zapraszam, też dziewczynki i chłopców do niesienia tzw.''poduszek”. [ 15 osób ] i dużego różańca. Prosimy o udekorowanie okien naszych domów i mieszkań, jest to wyraz naszej wiary, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Na procesje zabierzmy z sobą książeczki do nabożeństwa.
Po uroczystości Bożego Ciała odprawiamy Oktawę, czyli uroczyste procesje eucharystyczne dookoła kościoła. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 09.30.
6. Biuro parafialne: środa: godz. 15.30 – 17.30.
7. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po
Mszy św. odmawiamy Litanię, aby wynagrodzić Jezusowi za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
8. Tygodnik Parafialny. [ Tak Bóg umiłował świat… ].
9. Zachęcam do zamawiania Mszy św., a złożone przy tej okazji ofiary są wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i rozumieniem ważności tej modlitwy.
10. Do odebrania dwutygodnik rodzin katolickich „ W Rodzinie”.
11. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwcab 2023 r.
12. Zacnym parafianom, solenizantom i jubilatom i wszystkim obecnym na nowy tydzień: Niech Bóg was błogosławi i strzeże, niech Bóg rozpromieni
oblicze swoje nad wami i obdarzy was radością i pokojem.